Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa
Codziennie aż 95% Polaków łączy się z siecią, korzystając z komputera, tabletu lub smartfona. Dzięki temu skrócił się dystans geograficzny z najbliższymi, zniesione zostały bariery między adresem zamieszkania a miejscem pracy, ukształtowały się nowe społeczne formy kontaktu, codziennością stały się zdalne zakupy i metody płatności.
Jednocześnie każdego roku rejestruje się coraz większą liczbę naruszeń cyberbezpieczeństwa w sieci. Bezwzględnie trzeba dbać o swoją tożsamość cyfrową, nie ignorować informacji o wyciekach, interesować się oraz czytać dokładnie informacje tzw. drobnym drukiem, zwłaszcza komunikaty, na które często reagujemy odruchowo, pochopnie w nie klikając. Warto przestrzegać zasady „im mniej danych podamy, tym lepiej”, czyli zachowywać ostrożność w udostępnianiu swoich danych osobistych. Inna zasada - ograniczonego zaufania, oznacza zachowanie zwiększonej czujności wobec osób kontaktujących się z nami.
Zdarzają się jednak sytuacje, na które nie mamy wpływu, nawet przy największym zachowaniu ostrożności. Wszyscy jesteśmy narażeni na wyciek naszych danych lub na włamania hackerów do baz firm, np. sieci medycznych, siłowni, sklepów itp. Może to w konsekwencji prowadzić do kłopotów, np. wyłudzenia kredytu. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo swoich finansów, warto na bieżąco śledzić artykuły z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Mając na względzie prowadzenia cyklicznej edukacji naszych Klientów pod kątem ochrony przed cyberatakami, zachęcamy Państwa do zapoznania się z niżej prezentowanymi informacjami:
- Webinarium CEDUR "Oszukańcze inwestycje - jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców"
- Webinarium CEDUR „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. III edycja”
- Informacja dotycząca zasad bezpieczeństwa
- Webinarium CEDUR „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”
- Uwaga na oszustów podszywających się pod Bank
- Webinarium CEDUR „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja”
- Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników Banku!
- Wyłudzenia danych od Użytkowników kart
- Ostrzeżenie przed atakami hakerskimi
- Uważaj na VISHING!
- Uważaj na kontakt telefoniczny, sms’owy i mailowy ze strony oszustów o rzekomo zagrożonych Twoich oszczędnościach w Banku
- Uwaga na oszustwa w portalu społecznościowym
- Bezpieczeństwo w sieci
- Komunikat KGP, ZBP i PIIT: Fałszywe połączenia telefoniczne przestępców podszywających się pod banki
- Uwaga na ataki typu Voice Phishing
- Ostrzeżenie o oszustwach - inwestycje w kryptowaluty i na rynku Forex